Soodne ja hea võimalus oma koduhoovi täiustada, on hankida oma lapsele liivakast. Liivakastis saavad lapsed mängida igasuguseid erinevaid mänge, mida enamus meist isegi ette ei oska kujutada- lapsed on ju väga nutikad.

Liivakastid – mõnus koht, kus mängida!

liivakastid

Liivakastide tootjad pakuvad väga erineva kujuga, erinevast materjalist ja erineva suurusega liivakaste- pakutakse nii nelinurkseid, kuusnurkseid või isegi ovaalse kujuga liivakaste. Materjaliks võib olla nelikantpruss, nelikantlaud, ümarpalk jne. Suurused algavad tavaliselt 1×1 m-st kuni täiesti piiramatu suuruseni välja. Liivakaste tehakse ka vastavalt eritellimusele. Siinkohal soovitaks jälgida aga mõnda kindlat aspekti. Esiteks peaks liivakast olema soovitavalt immutatud puidust, sest siis peab see kauem meie rasketes ilmastikuoludes vastu. Teiseks ja väga aspektiks on eriti väikelastele mõeldud liivakastide juures see, et liivakastil ei tohiks olla teravaid nurki, kuhu laps võib ennast katki lüüa. Kattega liivakasti võiks valida siis, kui Teie majapidamises on koduloomad. Siis on võimalik liivakastile kaan peale panna, kui laps/lapsed seal ei mängi ja liiv säilib alati puhta ning hügieenilisena. Kui Te nüüd jälgisite eelnevalt välja toodut, siis järgmisena peate valima lihtsalt välimuselt ja hinnalt endale sobiva ja meeldiva liivakasti.

liivakastid2

Kuidas paigaldada

Kui tegemist ei ole eritellimusel valmistatud liivakastiga, siis enamasti on ostetud liivakasti väga lihtne juhendi alusel kokku panna ja see võtab tavaliselt vaid tunnikese.

Mängumaja- laste kõige mõnusam mängukoht!
On väga palju erinevaid võimalusi, kuidas oma aeda kenamaks ja praktilisemaks muuta. Üheks selliseks võimaluseks on soetada oma lapsele/lastele mängumaja. See on ilus disainielement ja samas ka praktiline mängukoht lastele, mis peatselt peale paigaldamist saab laste lemmikuimaks mängukohaks.

Millist mängumaja valida?

Mängumajad on tavaliselt suuruses 1×1 kuni 2×3 m. Kui peres kasvab mitu last, siis oleks soovitav loomulikult valida suurem variant. Samuti tasub suurema mängumajaga arvestada, kui naabruses elab teisi lapsi, kellega Teie laps saab mängumajas koos mängida.

Puumarket pakub mitmeid erinevaid mängumaju, mille vahel valida:

mangumaja1 mangumaja2 mangumaja3

Paigaldus

Enamasti on mängumaja ostes need pakendis ning loomulikult on võimalik tellida müüjalt ka paigaldus. Üldiselt on soovitav mängumaja paigaldada ise, sest neid on kaasasoleva juhendi alusel väga lihtne kokku panna.

Allikas: Ehitus.ee