Menüü

Pinnatöötlusega saunatooted

Soome saunakultuuris on pinnatöötlusega okaspuidust saunamaterjal olnud juba pikka aega kasutusel nii voodri- kui lavalauana.

Mõjutatuna minimalistlikust Skandinaavia disainist kasutatakse saunades eelkõige valget, halli ja musta värvitooni. Tänaseks on jõudnud must-hall-valge stiil tugevalt ka Eestisse. Aureskoski saunatoodete valikus on need toonid esindatud, lisaks ka mitmed teised põnevad viimistlusvariandid.

Aureskoski firma on oma nime saanud samanimelise piirkonna järgi, mis asub Lääne-Soomes Tampere ümbruses. Ettevõtte ajalugu ulatub juba 1862. aastasse, mil alustati hüdroenergia abil palkidest plankude saagimist.

Tänasel päeval töötavad Aureskoskis kuivatid, höövel- ja värviliinid, mis suudavad pakkuda laia valikut puittooteid ka kõige nõudlikumale kliendile. Ettevõtte saunatooted on valmistatud Soome kodumaisest kuusest. Valikus on kauni oksaga ja terveoksaline materjal ning pinnatöötluseks on kasutatud Tikkurila tooteid.

Aureskoski tooted on eriti hinnatud väga hea pinnatöötluse tõttu, mis toob esile puidu loomuliku ilu ja mustrid ning tagab vastupidava ja kvaliteetse lõpptulemuse. Sauna voodrilaudade valikus on viis erinevat värvitooni ja lavalaudadel kaks tooni.

Kauni ja kauakestva sauna saab ehitada 215 mm STS profiiliga voodrilauast ja meeldivalt laiast 145 mm lavalauast. Voodrilauad on otsatapiga ja need sobivad eriti hästi ka suuremate saunade ehituseks ning samuti saab neid kasutada ka teiste siserumide viimistlemisel.

Viimistletud lava- ja voodrilauad

Lava- ja voodrilauad on juba tööstuslikult töödeldud saunakaitsega, seetõttu ei vaja nad koheselt lisatöötlust.

Enne paigaldamist tuleb toote pinnalt harjata või pühkida lahtine tolm. Vastavalt vajadusele ja sauna kasutusintensiivsusele, hooldada laudu edaspidi läbipaistva Supi saunavahaga. Kuna hilisem pinnatöötlus pole tööstuslik, võib värvitoon muutuda.

Viimistletud saunaboksiga saab tutvuda Puumarketi Mustamäe ja Tartu osakonna Puidusalongis.


Vaata saunatooteid ning küsi pakkumist projektimüügist! 

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal