Liimpuit on inimsõbralik, nägus, hubane, pikaldase tulepüsivusega, kerge omakaaluga ja lihtne paigaldada, ei tekita külmasilda ning võimaldab katta pikki sildeavasid.
Liimpuit on välja töötatud kasutamiseks peaasjalikult kandekonstruktsioonides, nii sise kui välistingimustes. Liimpuit tehnoloogia võimaldab valmistada ülipikki konstruktsioonielemente, sest materjal on tugevam ja vastupidavam kui tavaline puit. Liimpuit talad ei pragune ega kuiva lõhki, nad ei muuda kuivades oma kuju ega ole vastvõtlikud keskkonnamõjudele.
Puumarketi kaubavalikust leiate pikad – 13,5 meetrised liimpuittalad. Valida saab kahe ristlõike vahel: 120x240mm ja 120x360mm. Antud talasid järkame vastavalt kliendi soovile, mistõttu on kliendil võimalik kiirelt ja mugavalt soetada just talle sobiliku pikkusega materjal.
Küsida tasub ka head hinda lühematele, 3-4 meetristele taladele!
Saatke meile päring:
Liimpuittala toormaterjaliks on oksapuupuitu (tehniliselt kuivatatud, enamasti 12%-lise niiskussisaldusega kuusepuit). Talades kasutatakse tavaliselt erineva tugevusklassiga materjali ja liimimiseks ilmastikukindlaid liime, mis võimaldavad liimpuidu kasutamist ka välistingimustes. Lamellid võivad koosneda ka sõrmjätkatud osadest, mis võimaldab toota praktiliselt piiramatu pikkusega liimpuidust materjale.
Liimpuidu valmistamine toimub täielikult tööstuslikul viisil, kus tagatakse täpne valmistamise tehnoloogia alates puitmaterjali ettevalmistamisest kuni toote liimimise ja pressimiseni. Standardi kohaselt loetakse liimpuitelemendiks paketti, mis koosneb vähemalt neljast üksteisega pikisuunaliselt kokkuliimitud lamellist (lamellide paksus harilikult sirgetel elementidel on 40-45mm). Lamellide paksusega 40-45 mm omavahelise kihilise liimimise teel on võimalik toota liimpuitkonstruktsioone täpselt sellise kõrgusega nagu seda ehitusel vajatakse. Liimpuitkonstruktsioonid on vajadusel kergesti töödeldavad.
Liimpuidu kasutusala on väga mitmekülgne. Liimpuidust valmistatakse pakettristlõikega tala-, raam- ja kaarkonstruktsioone, poste jne. Laialdaselt kasutatakse liimpuidust kandekonstruktsioone suurte silletega hoonete katusekonstruktsioonide ja seinakarkasside ehitamisel: spordisaalid, ujulad, lao- ja tööstushooned jms. Samuti leiab liimpuit laialdast kasutust eramute ehituses vahelae taladena, tugipostidena, sarikatena. Liimpuitu on hakatud kasutama ka sillaehituses: maantee- ja jalakäijatesildade ehitusel ja restaureerimisel, eriti viimasel ajal Põhjamaades.
Allikad: Internet, Tootjate kodulehed, TTÜ . jt.