Vana aidaust meenutav liuguks on kena täiendus igasse interjööri. Oma vanamoodsalt nostalgilise ilmega toob ta tuppa kuhjaga soojust ja hubasust ning on ilusale välimusele lisaks ka igati praktiline ese — nimelt aitab liuguks ka ruumi säästa! Hea pealehakkamise korral saab ukse meisterdamisega hakkama igaüks. Vaata inspiratsioonipilte ja õpetust, kuidas ust ise kokku panna!

Liuguks on nutikas lahendus eriti just väikestes elamistes, kus iga ruutmeeter on arvel. Samas toimib kena lauduks omaette sisustusaksessuaarina ja kaunistab edukalt ka suuremates kodudes ukseavade kõrval garderoobe ja kappe.

Algmaterjaliks sobivad nii vanad kui ka uued lauad, mida saab vastavalt maitsele ja sisustusele viimistleda — värvida, õlitada, vahatada või peitsida. Liuguksed sobivad hästi ka avarasse ruumi, kus ukseava on paarisuste jaoks liiga lai. Nii on võimalus vajadusel ruumid üksteisega avada ja soovi korral ka täielikult eraldada.

Variante puidukasutuseks on lõputult! Eriti laheda tulemuse saab, kui kombineerida erinevat tooni puitu.

Elutoas saab liuguste ja nende taha peidetud riiuliga vitriinkapid, magamistoas garderoobi. Mulje on tunduvalt soojem ja ehedam kui plastikust või spoonitud tehasest pärit liuguste puhul.

Kui vanu lauajuppe on raske hankida, sobib materjaliks ka taskukohane mänd või kuusk. Soovi korral töötle ust tooniva õliga.

Allikas: Moodnekodu