Menüü

Tenapors® kaubavalik Puumarketis

03.09.2018

Kui räägime soojustusmaterjalidest, siis paljudele meenub esimesena kas mõni vill või rahvakeeles penoplast. Penoplast, vahtpolüstüreen, vahtplast ehk EPS on ehituses üks enimkasutatavaid soojustusmaterjale. Oma omadustelt kerge, lihtsasti käsitsetav, hea soojaisolatsiooni, müra ja helipidavusega ning niiskust taluv EPS vahtplast on kasutuses pea igas uues või renoveeritavas hoones.

EPSi ainulaadne eelis on tema pikaajaline suur koormustaluvus, lisaks on ta heade püsivusomadustega st. ei deformeeru ega vaju ajaga kokku. EPS plaadid on kergesti paigaldatavad ja lihtsasti sobivasse mõõtu lõigatavad. Vahtplasti valmistamise tehnoloogiast saate täpsemalt lugeda siit!

Tenapors® kaubavalik Puumarketis

Tenaporsi sortiment koosneb mitmesugustest vahtpolüstüreeni tüüpidest, mis erinevad üksteisest peamiselt tugevuse ja soojustehniliste omaduste poolest. Igat liiki konstruktsioonide soojustamiseks mõeldud plaadid tagavad suurepärase tulemuse – soojuse, õdususe ja müraisolatsiooni kõikides ruumides. Tänu materjali struktuurile sobib see edaspidi krohvimiseks, mis laiendab kasutusvõimalusi veelgi.

Tenapors® EPS –  Ehitusvaldkonnas kasutatavad vahtpolüstüreentooted on tõhusad soojusisolatsioonimaterjalid, millel on mitu otstarvet. Vundamentide, seinte, põrandate või katuste kvaliteedi ja tõhusa isolatsiooni tagamiseks on EPS materjalid parim valik mis tahes tüüpi hoonele, olgu see elamu, tööstus-, üldkasutatav või õppehoone. Lõigatud vahtpolüstüreeni valmistatakse polüstüreengraanulite vahustamisega suurteks plokkideks, mis lõigatakse kindla suurusega toodeteks. Selline tehnoloogia võimaldab toota väga erineva suurusega soojusisolatsiooniplaate. Tenapors® EPS plaate valmistatakse nii sirgete külgservade kui ka poolpunnühendusega. Tenapors EPS plaate on Puumarketis saadaval erinevates paksustes ja mõõtudes. Tutvu toote tehniliste andmetega siin!

Tenapors® Supra – Soojusisolatsiooniplaadid niisketesse kohtadesse. Vormitud plaate Tenapors valmistatakse kindlat värvi värvitud polüstüreengraanulite vahustamisega vormimispressides. Selline tehnoloogia võimaldab saada erineva paksusega soojusisolatsiooniplaate, millel on väga väike veeimavus. Tenapors Supra plaate on Puumarketis saadaval erinevates paksustes ja mõõtudes. Tutvu toote tehniliste andmetega siin!

Tenapors Silver – Hoone seina- ja katusekonstruktsioonide soojustamiseks vastavalt hoone projektdokumentatsioonile, sõltumata hoone vanusest (uusehitised, renoveeritavad) ja kasutusviisist (ühiskondlikud, elu- ja tootmishooned).

EPS’i kasutamisest laiemalt

Vahtpolüstüreenist plaatide kasutusvõimalused on tänu tema omadustele väga erinevad, näiteks kasutatakse seda katuste, lagede, välisseinte ja põrandate soojustamiseks ning vundamentide ja maasiseste ehitiste külmakaitseks. Sisuliselt võib EPS vahtplasti kasutada maja soojustamiseks vundamendist katuseni. Järgnevast kasutusala tabelist leiate õige EPS-plaadi tüübi vastavalt soojustatavale pinnale:

Enne ehitustöödega alustamist võtke omale üks hetk kodu soojustusele ja tuleohutusele mõtlemiseks. Õigete isolatsioonimaterjalide valikul on suur mõju elamu energiakulule, siseõhu kvaliteedile ja kogu maja elamismugavusele. Tenaporsi põhitegevussuund on keskkonna kvaliteedi parandamine, pakkudes energiat säästvaid ehitustooteid, mille kasutamine tagab tõhusa energiakasutuse.

EPS on lõhnatu ning täiesti kahjutu soojustusmaterjal, mis ei ohusta tervist ega keskkonda. Ei soodusta mikroorganismide teket. Vastavalt EU normidele on EPS raskesti süttiv ning isekustuv. Penoplast kuulub tuletundlikkusklassi F.

Tutvuge Tenapors® toodetega kodulehel ning küsige parimat pakkumist!
Saatke meile päring: 

 

Allikas: Puumarket, Tenapors

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal