Menüü

Terrassi õlitamine Eesti mehe pilgu läbi

02.05.2024

Suvi tuleb alati kolinaga. Talv on kõik segamini keeranud. Terrassil oleksid justkui käinud arvukad seltskonnad.

Lauad on lumest luitunud ja jääst kraabitud. Ise võib-olla pigistaksid ühe silma kinni ja piiluksid teisega üha kõrgemale kerkivat päikest, šašlõkivarras ühes ja õlleklaas teises käes, kuid armsal naisukesel on mõlemad silmad avatud.

Kohe kui kannatab särgiväel terrassile astuda, juhitakse su pilk jalgade alla ja hakatakse rääkima mingisugusest õlitamisest. Ega pole pääsu, lihtsaim viis rahu saamiseks on alluda.

Õige ettevalmistus on pool võitu

Alusta olukorra hindamisest. Koputa terrassilauad ja piirded läbi, et veenduda nende korrasolekus. Kahtluse korral suska noaga, kui nuga läheb kergesti sügavale, on puit oma elu ära elanud. Pole mõtet õlitada pehkinud puitu, et hiljem värske välimusega põrandast läbi astuda. Pehkinud lauad asenda uutega.

Kui kasutad süvaimmutatud materjali, tuleb nende detailide õlitamisega oodata umbes pool aastat. Enne lihtsalt ei jää sinna midagi püsima.

Puhas puit tuleks enne õlitamist töödelda kruntimmutiga. Vali töö tegemiseks vesialuselised tooted. Siis pääsed lahusti sisse hingamisest ja saad enda ning tööriistad päras kraani all puhtaks pesta. Varem õlitatud terrass puhasta harjaga lahtistest osakestest, määrdunud kohtade puhul aitab Teknose pesuaine Rensa Terrace.

Terrassi servas kasvavad taimed ja muru kata kinni. Vastasel juhul pead neid pärast uuesti roheliseks värvima hakkama.

Oota õiget ilma

Kui ettevalmistused on tehtud, jää rahulikult head ilma ootama. See tähendab seda, et oleks üle kümne kraadi sooja, ei sajaks ja puit oleks korralikult kuiv. Mida kuivem on pind, seda paremini ja sügavamale sellesse vedelikud imbuvad. Väga vara pole mõtet töödega alustada. Esiteks pole inimene veel täielikult ärkvel ja teiseks võib terrass olla alles kastemärg.

Õlitamist saab edasi lükata ka vabandusega, et päike paistab lagipähe. Kui sellest ei piisa, võib tuua lagedale teaduslikult tõestatud fakti: lauspäikese käes kuivab õli liiga kiiresti ja ei jõua imenduda. Seepärast tasub oodata, kui päike teisele poole maja läheb. Või kui maja on teistpidi, siis õlitada terrass enne päikese saabumist terrassi kohale.

Enne õli ostmist oleks mõistlik teada õlitatava pinna suurust. Toonitud õli puhul sega ühte anumasse vajaminev kogus, et vältida üleminekuid ja toonierinevusi.

Töö kiidab tegijat

Õli kanna pinnale pintsli või käsnaga ja piki puusüüd. Jätkukohtade vältimiseks pintselda haaratav kogus laudu otsast lõpuni. Erilist tähelepanu pööra lauaotstele, need on kõige poorsemad ja vajavad seetõttu rohkem kaitset.

Lase õlil umbes 30 minutit imenduda ning pühi pindadelt lapiga üleliigne ära. Nüüd võid kindel olla, et aasta või paari jooksul vaatab sind abikaasa heldinud pilk. Vähemalt siis, kui te terrassil kohtute.


Puumarketi kauplustest leiate kõik vajaliku terrassiehituseks. Kohtumiseni Puumarketis!
Allikas: Teknos

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal