Otsus kasutada põrandal midagi muud, kui tavalist põrandalauda või parketti, on julge ning kindlasti kodusoojust ja visuaalset efekti lisav valik. Seepärast oleme ka meie Puumarketis oma tootevalikusse valinud omanäolised, tööstuslikult värvitud, kuid loomupäraselt kulunud välimusega põrandalauad Arktik.

Korter Kalamajas, ARKTIK põrand

Arktiku näol on tegemist tööstuslikult viimistletud põrandalaudadega, mis on saadaval viies erinevas värvitoonis – Limestone, Marble, Granit, Magma ning Basalt. Otsatapiga põrandalaua puhul on võimalik laudu paigaldada nagu parketti ehk pikkuse erinevusest tekkivad kaod on seeläbi võimalik viia miinimumini.

Põrandalaudade värvimisel on kasutatud kvaliteetseid Teknose vesialuselisi akrülaatsideainega värve ning lakke. Teknos on üks Euroopa juhtivaid tööstuslike pinnakattevahendite tootjaid, omades üle 60 aastast kogemust Põhjamaade karmidesse oludesse sobivate puiduvärvide tootmisel.

Kus toodet kasutada?

Põrandalaud on valmistatud hoolikalt sorteeritud erikuivast kuusepuidust. Toode sobib kasutamiseks vaid siseruumides, seega hilisema kokku kuivamise ohu vähendamiseks on oluline, et laudade niiskuse tase vastaks ruumi õhu suhtelisele niiskusele paigaldamise ajal.

Enne paigaldamist on oluline, et põrandalaud saaks vähemalt kaks nädalat enne paika asetamist samas ruumis stabiliseeruda.

Materjali järeltöötlus

Vastavalt vajaduse tekkides võib ARKTIK põrandalaudu korduvlakkida toonimata Teknose puidulakiga, mis on poolmatt vesilahustuv polüuretaandispersioonil põhinev erilakk puitpindade lakkimiseks siseruumides ja väljas.

Arktik toote puhul värvikaardi alusel lakki toonida ei saa ja pole ka vajalik, kuna toon on juba puitu sisse imbunud. Lakkimise vajadus sõltub toote kasutusintensiivsusest.

Mitte ainult põrandalauad

Samas ei pea Arktik töötlust tellima ilmtingimata ainult põrandalauale – Puidukoda teeb töötlust igale soovitud lauale. Nii näiteks tellis Pärnus kohvik Kalamajakas töötluse männipuidust terrassilaudadele Marble toonis.

Ning kui räägime kohvikust, siis lauad saavad seal tavalisest oluliselt suurema koormustaluvuse kui tavalised põrandalauad kodus. Tulemus jäi väga efektne, nagu piltideltki näha.

Kohvik Kalamajakas, ARKTIK terrass


Tutvuge Arktik tootevalikuga Puumarketi kodulehel ning esitage tellimus projektimüügist.
Saatke meile päring: