12. septembril avanes rõõmus vaatepilt SA Tartu Perekodu Käopesas, kui Puumarketi poolne kingitus koos mänguväljaku tarvikutega lastekodu lastele üle anti. Tartu Puumarketi juhataja Marko Viljuse sõnul oli parim viis tähistada Tartu Puumarketi osakonna 10-ndat tegevusaastat ühe suure heateoga. “Rõõmustame oma 10 aasta saavutuste üle, kuid enamgi veel oleme rõõmsad kui saame selle puhul lastele head teha”.

Käopesa väikelastekodu, kes oma tegevuses on orienteeritud ennekõike puuetega lastele, kirjutas oma FB lehel: ” Me saime uue sõbra – Puumarketi, kes tegi oma sünnipäeva puhul meile kingituse õuemänguasjadena. Nagu ütles üks meie 7-aastane eile: Kuule see sinine liumägi on täiega äge! “

Käopesa juhataja Sirli Petersoni sõnul on kõige rohkem rõõmu pakkunud sinine liumägi ja tuppa paigaldatud must kiik. ”Sinine liumägi saabus meie juurde täiesti õigel ajal. Järgmisel hommikul külastas meid Tervisekaitse, kes palus meil oma mänguvahendid üle vaadata, seega on sellest olnud reaalne abi. Mustal kiigel kiiguvad meie raske ja sügava puudega lapsed ja neile mõjub see väga rahustavalt. Ronimisköit on füsioterapeut kasutanud eelkooliealistega,” sõnab Peterson.

,,SA Tartu Perekodu Käopesa tänab Puumarketit heateo eest, sest pole tavaline see, et oma sünnipäeval teistele kinke tehakse.” Hetkel viibib Perekodus Käopesa teenusel 44 last, noorim laps on 11-kuune ja vanim 24-aastane. ”Seega on kingitud õue-mänguasjadest paljudel lastel hea meel ning eriti hea on see, et need kutsuvad lapsi õue mängima, mitte toas arvuti taga olema”, ütleb Sirli Peterson.


Allikas: SA Tartu Perekodu Käopesa

Käopesa on kujunenud orbude ja vanemlike hoolitsuseta, raske ja sügava puudega laste kasvatamise, hooldamise, õpetamise ning laste arendus- ja taastusraviga tegelevaks asutuseks. Kõigile lastele, olenemata nende puudest või olukorrast, on püütud luua kodu, mis asendab neile päriskodu ja sellest ka nimetus asenduskodu. See on koht, kus lastele on võimaldatud samaväärseid tingimusi kodulastega.  Lastel käivad külas ka sõbrad, sünnipäevi tähistatakse pidulikult õigel päeval igal lapsel eraldi. Suvel on lapsed laagris ja naudivad suve. Lapsed käivad erinevates koolides ja lasteaedades. Peale kooli käivad lapsed trennis, huviringides ja külastavad kultuuriasutusi.

Kõigil, kes hoolivad, on ka endal võimalus laste heaolusse panustada – Täpsema info leiate Käopesa kodulehelt.

Puumarket hoolib, hoolige ka Teie!