Onduline > Bituumen katuseplaadid

Onduline bitumeeritud lainelised katuseplaadid pakuvad kestvat vastupidavust ilmastikumõjudele. Plaat on valmistatud orgaanilistest kiududest, mis on immutatud bituumeniga suure rõhu ja kuumuse juures. Värvi pigmenteerimise süsteem immutab värvi plaadi sisse koos UV-kindla lisaainega. Valmis plaat on painduv, vastupidav, suurepärase ilmastikukindluse ja värvipüsivusega võrreldes pealvärvitud plaatidega. Lihtne käsitseda ja paigaldada. Ei sisalda astbesti ega ohusta tervist.

Onduline’i katuseplaat on elastne, see ei pragune, ei kaota värvi, ei vaja erilist hooldust ning on tervisele ohutu. Kõige selle tagab koostis ja valmistamistehnoloogia. Materjali koostises on ligi 50% tselluloosi, 5% värvainet ja mineraalseid lisandeid ning 45% bituumenit. Et materjal pole üle võõbatud, vaid värviga immutatud, tagabki selle, et värv ei hakka kooruma ning seda pole vaja enam kunagi töödelda: värvida ega immutada. Lumi sulab Onduline’i katuselt sujuvalt, mitte laviinina maha. Sellesse katusesse ei juurdu sammal, sest materjal pole poorne. Onduline’i plaate tehakse neljas toonis: must, tumepunane, pruun ja roheline.

Onduline’i katus on ideaalne farmihoonetele, sest see materjal ei korrodeeru, vaid peab vastu lämmastikule, veeaurule, metaanile jne, mis laudast lae alla tõuseb. Lisaks farmihoonetele on Onduline’ga kaetud maju ning suvilaid. Peale viilkatuste on võimalik Onduline’ga katta ka kaarjaid katuseid. Kellel kavas vana eterniitkatus välja vahetada, on Onduline ökonoomne lahendus, sest nende katuste roovitus on sarnane. Ka vana laastkatuse peale on mõistlik Onduline paigaldada, uurides enne roovituse laiust.

https://onduline.co.uk/products/

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal