Arcwood > Liimpuit, CLT ristkihtpuit

Puumarket hoiab oma laos populaarsemaid Arcwood tooteid, kuid tellitav on kogu sortiment. Soovitud toote leidmisel  Tellimuse täitmiseks võtavad meie kliendihaldurid teiega esimesel võimalusel ühendust ning teevad teile parima pakkumise.

http://www.arcwood.ee/


Arcwood pakub tooteid lühikesest laetalast kuni mitmekümne meetrise liimpuitfermini, töötlemata toorikust kuni terviklahenduseni, mille lõpptulemusena saab projekteerida, toota ja paigaldada kogu liimpuitkonstruktsiooni.

Tooteportfelli kuuluvad:

Liimpuit (liimpuitkonstruktsioonid) valmistatakse tehniliselt kuivatatud, enamasti 12% niiskusesisaldusega puidust. Omavahelise kihilise liimimise teel on võimalik toota liimpuitkonstruktsioone täpselt sellise kõrgusega, nagu seda ehitusel vajatakse. Liimpuitkonstruktsioonid on vajadusel kergesti töödeldavad. Töötlused (puurimised, freesimised, pilud) tehakse CNC-töötlemiskeskusega, millega tagatakse tippkvaliteet ja täpsus.

Sõrmjätkatud konstruktsioonpuit. Konstruktsioonpuit on tehniliselt kuivatatud naturaalpuit, mille niiskusesisaldus on kuni 18%. Toode on valmistatud detailide pikijärkamise teel, et saada tavapuidust pikemaid ehituslikke konstruktsioonielemente. Liimimiseks kasutatakse polüuretaanliimi, mis jätab heleda liimühenduse. Konstruktsioonpuitu tuleb kaitsta välistingimustes ilmastikumõjude eest vastavalt kasutuskohale kas impregneerimise, sügavimmutuse või lakkimisega.

Ristkihtpuit on suurepärane ja mitmekülgne ehitusmaterjal mida saab ideaalselt kasutada seina, vahelae ja katusepaneelidena koos muu ehitusmaterjaliga. CLT kihid on sõrmjätkatud materjalist omavahel vaheldumisi risti kokku liimitud, mille tulemusel tagatakse suur koormustaluvus kahes suunas.

Kihte on alati paaritu arv, 3, 5 või 7.

Ristuvad kihid tagavad nn lukustava efekti, mis tagab plaadi mõõtude väga hea püsivuse niiskuse muutuste korral ja vähendab oluliselt puitmaterjali kuivamise negatiivseid mõjusid.

CLT- l ei ole arhitektuurilisi piiranguid, seetõttu kasutatakse üha rohkem CLT-d eramute, korterelamute, samuti tööstus-ja ärihoonete ehitusel.

Üha enam on CLT kasutamine muutunud populaarsemaks ka sildade ehituses. Suure formaadiga elemendid võimaldavad ehitusprotsessi oluliselt kiirendada. Paneelide omavahelised kinnitused teostatakse objektil kruvide, poltide ja naaglite abil kiiresti ja ei vaja kuivamisaega.

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal