Menüü

Bituumensindelkatused


Owens Corning bituumensindel on mineraalsete graanulitega kaetud ja välistemperatuurile vastupidava bituumenkihiga sindlid, mis tagavad katusekonstruktsiooni niiskuskindluse. Struktuurse tugevuse sindlitele tagab klaasfiiber® armatuur.

Owens Corning™ TruDefinition Duration® seeria sindlid koos patenteeritud Surenail tehnoloogiaga pakuvad uudseid lahendusi.

Katusematerjal sisaldab tugevduskangast, mis tagab katuse paigaldamisel püsivalt ühtlase kinnituse. Ainulaadne kolmekihiline tugevdus toimib, kui klaasfiiberriie asetub sindlite lamineeritud kihile, tekitades tugeva kinnitusjõu.

Täiustatud Tru-Bond® kinnitus haardub tihedalt spetsiaalselt väljatöötatud klaasfiiberriide naelutusribaga sindli alumises osas. Tru-Bond® on patenteeritud kõrgema klassi ilmastikukindlast bituumenist, mis on kokku segatud Owens Corning tihedusaine poolt. Spetsiaalse koostisega laiad liimiribad hoiavad sindlite kihid lamineerituna koos.

Lisaks on tegemist esimese bituumensindliga, mille vastupidavuse kuni 210 km/h tuulele garanteerib 4 naela kinnitus. Väiksem nõutav naelte arv vähendab pinna läbistusi.

Bituumensindli ehitus

Lamineeritud sindlite puhul on 2 bituumensindlit kokku liimitud, andes neile eraldiseisva 3-dimensioonilise välimuse. Lamineeritud sindlid on üldiselt raskemakaalulised ja lubavad paremat paindlikkust. Detailselt vaadates koosneb lamineeritud sindel järgmistest elementidest:

 • Sindli liimumiskoht
 • Mineraalgraanulitest pind
 • Murenemiskraadiga bituumen
 • Klaasfiibrist® pind
 • Murenemiskraadiga bituumen
 • Mineraalgraanulitest pind
 • Murenemiskraadiga bituumen
 • Klaasfiibrist® pind
 • Murenemiskraadiga bituumen

3-sektsioonilised sindlid sisaldavad kaks kihti bituumenit ümber Klaasfiibrist® pinna tuuma, mis on kaetud keraamiliste mineraalgraanulitega, jaotatud kolme sektsiooni. 3-sektsiooniline sindel koosneb järgmistest elementidest:

 • Sindli liimumiskoht
 • Mineraalgraanulitest pind
 • Murenemiskraadiga bituumen
 • Klaasfiibrist® pind
 • Murenemiskraadiga bituumen

Katus on täielik süsteem, mis nõuab nii harja -ja räästaplaate, ventilatsiooni kui ka aluskatte tooteid

Harjaplaadid aitavad kaitsta katuseharja ventilatsiooni niiskuse eest, kattes harjajoone, lisades ekstra kaitset ja avardades välimust. Lisaks on materjal kergesti painduv.

VentSure® ventilatsiooni tooted aitavad vältida katuse konstruktsiooni kahjustusi. Kasutatakse katuse ülaosa ning katuse-ja harjaplaatide vahel. Ventilatsioon vähendab niiskuse kondentsi talvel ja ülemäärast kuumust suvel, kaitstes katust vananemise ning pinna kõmmeldumise vastu

Owens Corning`u sindlid pakuvad katusele kaitse ja atraktiivse väljanägemise, tagades ka niiskuskindluse ilmastikukindla bituumenkattega. Lisaks pakuvad sindlid struktuurset vastupidavust koos tugeva Fiiberklaasist katva tuumaga.

Aluskattematerjalina sobib kasutada bituumenpappi. Tegemist on esimese kaitseliiniga katusepinna ja ilmastiku vahel, mis tõrjub ära vähimagi niiskuse, mis võib pääseda katusekatte materjali vahelt läbi.

WheatherLock® Ilmastikukindel aluskattematerjal hoiab katuse pinda kahjustustest. Toimib kaitsva kihina katuse pinna ja sindlite vahel. Selleks aga, et katuse harjaventilatsioon töötaks, peab õhk ka kuskilt välja pääsema. Selleks ehitatakse katuse ääre alla tuulutuskastid.

Ääreplekke kasutatakse külgmiste ja esiräästaservade ääristamiseks, et vältida niiskuse pääsemist katusematerjali alla katuse servadest.


Lisainfo:

Allikas: Sindelkatuse OÜ

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal