Menüü

Kuidas värvida rootsi punasega?


Puumarketi tootevalikus on Rootsi punasele lisaks ka Rootsi must muldvärv Teknoselt. See traditsiooniline täismatt vana aja muldvärv kaitseb puitu looduslikul viisil moodustades puidule hingava pinna. Muldvärv on traditsioonilise retsepti järgi valmistatud värv, kus keedetakse kokku looduslikud muldpigmendid, sideained ja puidu säilitamiseks vajalikud ained.

„Üldiselt mõeldakse sellest rääkides punasest, mis on kõige levinum, kuid muldvärve on võimalik saada ka muid toone – näiteks kollane, must ja valge,“ räägib Teknos OÜ müügiesindaja Asko Aasa.

Rootsi punasest rääkides kiputakse sageli segi ajama kaks asja – toon ja toode. “Toode Rootsi punane tähendab muldvärvi ning on nime saanud algselt levinuimast toonist. Sisuliselt aga võib rootsi punane olla ka näiteks must,“ ütleb Aasa.

Kuidas värvida muldvärviga?

“Naturaalne muldvärv sobib ainult saetud ehk karedale pinnale, nii värsketele kui ka juba ajahambast halliks muutunud ja samuti ka kõikidele varem muldvärviga värvitud pindadele,” sõnab Aasa. Värvimise ajal peaks olema vähemalt 10 soojakraadi ning öösel ei tohi olla öökülma ohtu, samuti ei tohiks värvitav pind olla märg ega päikesest kuum.

Enne värvimise alustamist tuleks muldvärvi kindlasti väga hoolikalt segada. Muldvärvi puidule kandmiseks tuleks kasutada jämedamat plafoonpintslit. Suuremaid pindu võib katta ka värvipintsliga. Värvikiht peab olema võimalikult õhuke ja ühtlane. Kui võimalik, ära jäta tööd keset seina pooleli. Rootsivärvi erinevad partiid võivad olla pisut varieeruvad, seetõttu tuleks alustada uue partiiga uuest seinast, siis ei hakka võimalikud toonierinevused silma.

“Muldvärv kaitseb puitu hästi, jättes puidule hingava elastse kihi, mis ei kooru ega pragune. Muldvärviga värvitud pind üldjuhul pigem tuhmub ja kulub, kui koorub. Kui esimesel korral on korralikult kaks kihti pintsliga peale kantud, siis päikese poolne külg tahaks üle pintseldamist umbes alles 10 aasta pärast,” ütleb Aasa.

TRANEMO muldvärvi kasutatakse välishoonete värvimata saelaudpindadel, hööveldamata palkidel ning varem muldvärvidega töödeldud pindadel. Toode laseb seinal hingata nii, et veeaurud pääsevad läbi seina. Ei sobi hööveldatud või muude värvidega värvitud pindade töötlemiseks.

Tutvu naturaalsete fassaadivärvidega siin!

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal