Menüü

PIR isolatsioonimaterjal


PIR soojustus ehk jäik polüuretaanvaht on umbes 50% energiatõhusam, kui mineraalvilladest või vahtpolüstüreenist soojustusmaterjalid. Tänu sellele on võimalik ehitada õhemaid konstruktsioone ja seeläbi suurendada kasuliku ruumi mahtu.

PIR isolatsioonimaterjalid on tuleohutud, samuti ei karda need ehitusprotsessi ja ladustamise ajal vett ega niiskust,  puudub ka hallituskahjustuste oht. Materjal ei vanane ega sisalda midagi kahjulikku allergikutele. PIR soojustusmaterjalide paigaldamine on lihtne ja kiire. Juhiseid järgides tulevad paigaldamisega toime ka need, kes pole varem ehitustöödega kokku puutunud.

Villaga võrreldes võimaldavad PIR isolatsiooniplaadid rajada oluliselt õhemaid konstruktsioone nt. 150m2-ses majas on võimalik saavutada lisapinda +10m2. Kuna PIR isolatsiooni puhul ei vaja  konstruktsioonid eraldi auru- või tuuletõkkekihti, saavutatakse kulude kokkuhoid lisaks väiksemale energiakulule ka kokkuhoitud töö ja ehitusmaterjalide arvelt.

Jäigast vahust ehitusmaterjali toodetakse erineva tulepüsivusklassiga, mis ei hõõgu, ei sula, ei tilgu, ei lagune tükkideks.

PIR materjal on loodussõbralik, lõhnatu, füsioloogiliselt ohutu, mõõdupüsiv, vastupidav survele, ilmastiku- ja niiskuskindel, talub erinevaid kemikaale, ei vanane, ei mädane, on mittesobiv materjal seentele, hallitustele, mikroobidele, närilistele. Lisaks on materjal on kerge, võimalik töödelda tavaliste puidutöötlemise masinate ja riistadega.

Renoveerimisel saab PIRi kasutades soojapidavamad konstruktsioonid olemasolevaid konstruktsioone muutmata. See välistab ruumi väiksemaks muutmise ja lisakonstruktsioonide ehitamise vajaduse. Pööningu soojustamisel piisab, võrreldes soojustusvillaga, oluliselt õhemast PIR kihist. Pööningu jaoks tähendab see kõrgemat ruumi ja rohkem kasulikku pinda. Tihtipeale pole võimalik ehitise konstruktsioone väljastpoolt soojustada.

PIRil on selleks soojustusplaadid, mis on spetsiaalselt mõeldud seestpidiseks soojustamiseks. Lisasoojustuse saab paigaldada ehitise sisepindadele, ilma fassaadi kuluka uuendamiseta. Ennekõike tellisvoodriga majades ja kivimajades on lisasoojustuse paigaldamine seinte välisküljele sageli kallis ning mitmeetapiline töö.

PIR materjal sauna?

Järjest enam kogub populaarsust PIR materjali kasutamine saunas. Selleks on ideaalseks näiteks Kingspani sauna-satu isolatsiooniplaat. Isolatsiooniplaadi alumiiniumpind peegeldab osa soojuskiirgusest tagasi, parandades nii tarindi soojusisolatsioonivõimet. Materjal talub suurepäraselt sauna kuuma ja niisket keskkonda.

Plaat muudab tarindi nii soojus- kui ka niiskustehniliselt õigel viisil õhukindlaks, mistõttu saun soojeneb ohutult ja energiasäästlikult. Toode talub ka pidevat +100 kraadist temperatuuri.

Kingspan Sauna-Satu sobib ühtviisi hästi kasutamiseks nii kivi- kui ka puittarindite korral. Sauna-Satu pakub kaitset hallituskahjustuste eest, sest isolatsioonimaterjali struktuur hoiab ära niiskuse kandumise seina- ja laetarinditesse.

Täieliku hermeetilisuse tagamiseks kasutatakse plaatide jätkukohtades ning läbiviikudes vuugivahtu ja alumiiniumteipi. Sauna-Satu ei vetti ega tõmbu kokku, ei pehki ega hallita.

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal