Menüü

Siseviimistlus


Siseviimistlust võib pidada ehituses üheks tähtsaimaks etapiks, lõpuks ometi on töö lõpusirgele jõudnud ning tulemus on silmale näha.

Milline peaks põrand välja nägema?

Täispuidust põranda peamiseks eeliseks on omapära ja kordumatus ning üha rohkem inimesi otsustab naturaalse, täispuidust põranda kasuks. Naturaalne puit erineb tööstuslikult toodetud kunstmaterjalist ning on vastupidav ja ajatu.

Põrandalaua valikul tuleb eelkõige mõelda laua laiusele, kuna see on peamine, mis määrab lõpuks põranda väljanägemise. Kindlasti ei määra aga laua laius põranda headust või kestvust. Tasub siiski meeles pidada, et mida laiem laud, seda suuremad on laua sees ruumi õhuniiskuse mõjul tekkivad jõud ning seda suuremad on ka riskid. Seetõttu soovitame müüjaga eelnevalt ruumi iseärasustest rääkida ja nõu pidada.

Laud laiusega kuni 14cm on aga üldjuhul Eesti oludes suhteliselt kindel valik. Väga huvitavad näevad välja ka põrandad, mis tehtud kitsastest laudadest – laiusega 70-100mm. Millegipärast on aga kitsastest laudadest valmistatud põrand Eesti kliendile võõristav, kuigi näiteks valdav enamus Põhja-Ameerikas müüdavatest täispuitpõrandalaudadest on kitsamad kui 4 tolli ehk 100mm.

Kui põrandalauale teha ka külgfaasid, toob see veel eriti laua kuju esile ja peale selle aitavad külgfaasid varjata ka laua kuivamispragusid. Kasulik on ka teada, et lehtpuidust põrandalaudade paksus on enamasti 20mm ja laius vahemikus 70-200mm. Laudade pikkus on tunduvalt väiksem kui okaspuulaudadel jäädes 80cm ja 2,5m vahele.

Õigesti valitud liist kaunistab ruumi nagu raam pilti

Liistude esmane ülesanne on ilmestada ruumi – varjata ühenduskohti, juhtmeid, piiritleda ääri ja nurki, aga ka peita ehituse iluvigu. Samas on erinevate liistude kasutamine kodusisustuses lihtne lahendus luua visuaalset väärtust ning kõnekust oma kodule. Liist on nagu sisustuselement, mis rõhutab vorme, toob välja viimistlusmaterjalide ilu ning võimaldab ruumi mitmekülgselt kujundada. Küsimus ei ole mitte ainult visuaalses valikus, väga oluline on ka õigete materjalide valik ning nende oskuslik kokku sobitamine.

Kõrged liistud on oma massiivsuselt kõnekad ning stiilsed, luues ruumile elegantse nüansi. Kõrgete valgete liistude oskuslik kokku sobitamine on suurepärane valik väga erinevatesse interjööridesse. Samuti ruumidesse, kus on palju puitu – hoides sisekujunduse kaasaegsena, kuid siiski maalähedasena.

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal