Menüü

Terrassi kinnitusvahendid


Terrass on üks äraütlemata mõnus koht ajaveetmiseks ning võib öelda, et see on kujunenud pea iga eramu lahutamatuks osaks. Kellel plaanis terrassi ehitus või renoveerimine, siis algaval hooajal tasub terasemalt uurida, milliseid erinevaid materjale ja terrassilaudade kinnitusviise pakkuda on.

Kui terrassilaua valik on tehtud, tuleb valida ka sobilik kinnitusviis. Kuigi traditsiooniline terrassikruvi jääb ilmselt veel paljudeks aastateks eelistatiumaks kinnituslahenduseks, usub Skandinaavia kinnitusvahendite tootja ESSVE, et alati on kinnituseks parem viis.

Üks küllaltki laialt levinud murekoht on see, et terrassikruvid kipuvad aeg-ajalt murduma. Juba murdunud terrassikruvi asendamine uuega on keerulisem kui esialgu tunduda võib. Lahendamaks purunenud terrassikruvide probleemi ja andmaks terrassile visuaalselt kruvivaba välimust on välja töötatud terrassilaudade peidetud kinnituslahenduse HDS (Hidden Decking System). Tegemist on kolmest osast koosneva lahendusega:

  • paigaldusrakis
  • erikujuga roostevaba terrassikruvi
  • erikujuga tööriistaotsik

Nimetatud kinnituslahendus võimaldab terrassikruvide varjatud paigaldust – kruvi paigaldatakse rakise abil terrassilaua suhtes 45-kraadise nurga all küljelt ning see võimaldab nautida kogu ulatuses visuaalselt kruvivaba terrassi. Paigaldamisel on soovitav kasutada korraga kahte rakist, sedasi on hõlpsam kindlustada terrassilaudade omavaheline õige vahekaugus.

Lisaks silmailule on HDS-iga paigaldatud terrass ka praktiline – kruvipäid ei ole tunda palja jalaga astudes, paigalduskohad ei korja endasse mustust ega niiskust ning kuna tegemist on roostevaba-happekindla kruviga siis mängib see temperatuuri ja niiskuse kõikumisest tulenevate pingetega oluliselt paremini kaasa kui tavaline süsinikterasest kruvi, mis omakorda vähendab oluliselt kinnitusvahendi purunemise riski.

HDS terrassikinnituse üheks eeliseks teiste varjatud lahenduste (näiteks terrassiklamber) ees on asjaolu, et vajadusel on võimalik ka ühte üksikut terrassilauda eraldi välja vahetada. Terrassiklambri kasutamisel tuleb aga kogu terrass kuni vajaliku kohani lahti kruvida.

ESSVE HDS lahendus sobib kõikidele puidust terrassilaudadele, kaasa  arvatud lehis ja termotöödeldud puit, mis oma eripära tõttu nõuavad kindlasti A4 keskkonnaklassile vastavat terrassikruvi (n.ö. happekindlat). Samuti ei ole vaja HDS lahenduse puhul täiendavat ettepuurimist eriti kõvasse puitu nagu näiteks tiikpuu, seda siis terrassikruvi erilist, nooleotsa meenutava kuju tõttu.


Lisainfo:

Puit ja ehitusmaterjalid
Ülal